^Jazda w górę!
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Tłumacz strony

Przyjaciele

Wolne Pary

Gołębniki

Gołębniki górneSą to gołębniki strychowe, bardzo dobre, bo są suche i lekko przyciemnione. Wpływa to dobrze na pierzenie  ptaka. Są też garażowe oraz piętrowe. Ich domeną to dobra wentylacja, co bardzo dobrze wpływa na zdrowie ptaków.

Zazwyczaj koledzy strychowe mają na powierzchni całego strychu. Ptak nie lubi dużo przestrzeni i szerokość nie powinna przekraczać 2,20 m.

To samo z wysokością. Powinny być siatki . Wtedy ptak jest łaskawy i prędzej przywiązuje się do właściciela.

Jeżeli znajduje się ptak dziki – powinien być usunięty, ponieważ płoszy inne osobniki.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gołębniki dolne Inaczej – wolnostojacy. Gołębniki usytuowane np w ogrodzie. Jeśli w pobliżu domu jest dostateczna ilość miejsca bardziej wymagający hodowcy stawiają samodzielne domki dla gołębi, połączone z ogrodzonym miejscem służącym do wylotów – wolierą. Ścianki domków mogą być wykonane z drewna lub cegieł. Drewniane ścianki wykonane są ze szkieletu z krawędziaków i obite deskami. Dach należy pokryć papą lub dachówką.

Do wietrzenia, które jest bardzo ważne służą okna i zabezpieczone siatką otwory w ściankach. Wewnątrz domek jest urządzony tak, jak gołębnik komorowy. Wylot z gołębnika prowadzi do woliery.
Woliera wykonana jest z ocynkowanej siatki stalowej o oczkach 2,5 x 2,5 cm rozpiętej na drewnianych lub stalowych słupkach. Wolierę należy przykryć lekkim daszkiem co umożliwi ptakom przebywanie w wolierze w czasie niepogody. Dla 6 par gołębi woliera ma powierzchnię około 2 x 3 m. Wysokość jej wynosi 2,2 do 2,5 m. Podłoga w wolierze powinna być utwardzona i wysypana drobnym żwirem.
Z woliery można także zrobić wylot na zewnątrz. Wewnątrz woliery umocowuje się na ściankach deseczki do siedzenia lub pojedyncze siodełka.

 

 

 

 

Banery (Do pobrania)

Moje osiągnięcia

Copyright © 23-12-2015. Wojciech Lewandowski - Hodowla Rights Reserved.